زبان برنامه نویسی آی کد

نرم افزار برنامه نویسی بلاکی آی کُد - iCode

از نرم افزار برنامه نویسی بومی ایرانی ، که زبان مادری شما را پشتیبانی می کند استفاده کنید!

iCode کاملاً رایگان است و کسی حق فروش یا استفاده تجاری از آن را ندارد.

نرم افزار آی کُد یک پِلَتفُرم برنامه نویسی بلاکی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان است. تیم توسعه نرم افزار iCode آن را مطابق فرهنگ ایرانی با زبان شیرین پارسی بومی سازی کرده اند . نسخه های تازه را در همین صفحه جستجو کنید . این نرم افزار همواره در حال به روز رسانی و پشتیبانی است.

راهنمای نصب و دانلود تصویری (ویدئو)

راهنمای نصب دانلود

در لینک بالا در چند دقیقه روش راه اندازی و استفاده از نرم افزار برنامه نویسی آی کد را یاد می گیرید. روی تصویر لوگوی آی کُد یا اینجا را کلیک کنید.

توجه!

فایل دانلودی شما در قالب .exe است. کافی است آن را مثل هر برنامه دیگری در ویندوز با دابل کلیک کردن اجرا کنید. در مرحله اول پیامی به شما نشان داده می شود، گزینه Accept را بزنید. در مرحله بعد مسیر فایل را انتخاب کنید و دکمه Extract را بزنید تا فایل باز شود. حالا روی برنامه آی کُد با آیکن سبز رنگ مشابه آنچه در بالا می بینید دابل کلیک کنید. آی کد آماده کار است. از یادگیری لذت ببرید!

آخرین تغییرات نرم افزار آی کُد «iCode»

نشانگر های بومی ایرانی

استفاده از نشانگرهای ایرانی و متناسب با فرهنگ داخل به جای اشکال بیگانه. به این منظور تیم ما همواره در تلاش است تا متناسب با نظرات کاربران و فرهنگ ایرانی اسلامی نشانگرهای جدید به نرم افزار اضافه شود. از جمله آن ها برای کدنویسی حرکات نماز برای مسلمانان جهت آموزش به کودکان ، نشانگرهای اختصاصی دختر و پسر ایرانی مسلمان است که در نسخه V.990913 اضافه شده است.

ترجمه فارسی روان و شیوا

تیم هَپی بات به جای ترجمه تحت اللفظی نامفهوم تمام عبارات را با دستکاری در بلوک های گرافیکی به شکل کاملاً متناظر در فارسی ترجمه کرده اند. بطور مثال به جای عبارت «مقدار x را در Y قرار بده» از عبارت با معناترِ «مقدار x را با Y برابر کن» استفاده کرده ایم. به این منظور نیاز بود تا جای ورودی ها (input fields) در برنامه جابجا شود که این امکان در نسخه V.990913 اصلاح و بروزرسانی گردید.

 

اتصال و سازگاری کامل با سخت افزار Arduino

سازگاری کامل و اتصال آسان و بی دغدغه به ماژول های سخت افزاری آردوینو (UNO-Mega-NANO)

می توانید با کابل USB به آسانی به iCode و در نتیجه به تمام ابزارهای کامپیوترتان مثل ماوس و کی بُرد وصل شوید.

 

 

راهنمای بخش سخت افزار iCode

با فشردن دکمه سمت راست، به صفحه توضیحات مربوط به چگونگی اتصال سخت افزار به نرم افزار iCode وارد می شوید. سخت افزار iCode یک برد آردوینو (Arduino) سفارشی سازی شده است. برای تهیه این برد می توانید با کلیک روی دکمه سمت چپ، به وب سایت فروشگاهی ما RoboChip رفته و این محصول را سفارش دهید. لازم به ذکر است برد های آردوینو موجود در بازار به آی کد وصل نمی شوند. برای کار با دستورات سخت افزاری می بایست آردوینو نسخه آی کد که توسط RoboChip توسعه داده می شود را خریداری کنید.

یه خبر خوش!

سفارش نشانگر خاص شما پذیرفته می شود. از آن جمله می توان به سفارش نشانگر مطابق تصویر فرزند شما اشاره کرد. همچنین مدارس نیز می توانند متناسب با روش ها و مفاهیم آموزشی و یا با نام خود طراحی نشانگر اختصاصی خود را سفارشی سازی کنند.

پروژه آی کُد یک پروژه نرم افزاری رایگان است که در اختیار عموم قرار دارد. این پروژه در حال پشتیبانی دائمی است و هدف اصلی آن ارتقاء سواد عمومی در حوزه تکنولوژی های دیجیتال همچون کدنویسی است. آی کُد در حال حاضر به هیچ سازمان یا بودجه دولتی دسترسی ندارد و حدود 4 سال است که هزینه های تحقیقاتی برای همکاران تیم توسعه در پی داشته است و تمام و کمال با بودجه های شخصی اداره می شود. در صورت استفاده از نرم افزار و تمایل به همیاری در توسعه پروژه می توانید هر مبلغ دلخواهی را از طریق دکمه زیر یه حساب این پروژه واریز نمائید. کلیه پرداختی های شما کاربر محترم صرف توسعه و بروزرسانی های بیشتر محیط نرم افزار خواهد شد و از مصرف آن در کلیه امور دیگر جلوگیری خواهد شد.

با هم ایران را بسازیم!

به مشکل خوردی؟!

اگر در نصب مشکلی دارید، همین جا مشکل خود را بپرسید. در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ می دهیم.

    دیدگاهتان را بنویسید